UWAGA!

Strona, z uwagi na publikowane na niej treści, przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

czwartek, 11 czerwca 2015

„Piwna matura”, czyli zagrajmy w grę

Niewiele się tu ostatnio dzieje z uwagi na natłok różnej maści zdarzeń, które skutecznie odciągają mnie od skupienia się na prowadzeniu bloga. Jeszcze inną przyczyną tego stanu było moje zaangażowanie w pewien projekt. Jego inicjatorem był Kamil Prystapczuk z alechanted.pl, który zapytał się mnie, czy chciałbym mu pomóc w przygotowaniu piwnego quizu. Nie wahałem się ani chwili.

Wspólnymi siłami stworzyliśmy test składający się z 50 pytań o różnym stopniu trudności. Dla podniesienia poprzeczki wprowadziliśmy ograniczenie czasowe – 20 minut na rozwiązanie testu. Dzięki niemu możecie sprawdzić poziom swojej piwnej wiedzy. Liczymy na to, że wielu z Was „pozamiata”. Główną ideą naszej „piwnej matury” jest zabawa, a nie usilna próba udowodnienia czegokolwiek komukolwiek,

Zgromadzone pytania są wypadkową zgłębiania tajników piwa i piwowarstwa. Materiałem bazowym do ich stworzenia były informacje bardziej lub mniej ogólnodostępne na fachowych forach, blogach lub w publikacjach dotyczących tematyki piwa. Nie jesteśmy tymi piwnymi blogerami, którzy twierdzą o sobie „jęstę blogerę, jestę ekspertę”. Każdy z nas jest amatorem, będącym piwnym pasjonatem i stąd idea zrobienia quizu po swojemu, nie tak amatorskiego jak ten na pewnym piwnym serwisie pod egidą jednego z koncernów piwowarskich, ale i nie tak fachowego jak ten, który kiedyś zamieścili Piwoznawcy. Dla nas blog to motywacja do zgłębienia tematu, a nie pogoń za „degustacjami we współpracy” czy wyznawanie fetyszu „lajków, interakcji i zasięgu”. Pasja i zabawa – to nasz cel.

Życzymy miłej zabawy, a także prosimy o udostępnianie efektu naszej wspólnej pracy innym zainteresowanym.

Kliknij na poniższy obrazek, by rozpocząć test.
2 komentarze:

  1. Ale pytania o wartość akcyzy, wzór chemicnzy humulenu czy marki (nie style) historycznych piw to trochę HC.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No jakieś utrudnienie musi być. :)

      Usuń