UWAGA!

Strona, z uwagi na publikowane na niej treści, przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

wtorek, 12 listopada 2013

Poznańskie Targi Piwne już w ten weekend
Kto już o tym słyszał, bądź czytał niech pominie ten wpis, bo pewnie nic nowego się nie dowie. Jeśli ktoś z Was styka się z tą informacją po raz pierwszy, jeżeli jest z Wielkopolski albo z nieco dalszych terenów i nie ma planów na przyszły weekend, to być może warto poświęcić kilka chwil na lekturę tego tekstu. 

W dniach 16-17 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będzie impreza o nazwie Poznańskie Targi Piwa. Organizatorem wydarzenia jest ekipa z poznańskiego multitapu, znanego jako Setka Pub. Miejsce, w którym każdy miłośnik (lub każda miłośniczka) piwa czuje się jak w raju.

W zeszłym roku w Poznaniu zorganizowano I Poznański Festiwal Piwa. Miałem okazję na nim być. Organizatorzy nie ukrywali, że była to impreza o charakterze pilotażowym. Było sporo gadżetów dla birofilów, kilka browarów domowych, wystawiał się Browar Fortuna i jeden z poznańskich sklepów piwnych (Piwa Świata albo Ambasada Piwa). Było skromnie, ale sympatycznie.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna impreza to nie tylko zmieniona nazwa, ale znacznie bogatsza formuła, czyli znacznie większa liczba wystawców i bardzo urozmaicony program imprezy, obfitujący w mnogość atrakcji.   

A dlaczego warto tam być?

- to niepowtarzalna okazja zetknięcia się z wieloma małymi i niszowymi browarami (kontraktowymi, restauracyjnymi), których piwa nie są szczególnie dostępne na rynku (poza np.: sklepami specjalistycznymi). Mam tu na myśli browary polskie oraz zagraniczne. Wszystkie one będą skomasowane w jednym miejscu.
- wstęp wolny.
- pokazy warzenia piwa, czyli dowiecie się jak można robić piwo samemu w domu. W ramach tego punktu programu będzie można porozmawiać z piwowarami, uzyskać fachowe porady, etc.
- przybliżenie gościom targów etapów i specyfiki powstawania piwa także w formie ścieżki edukacyjnej.
- możliwość poszerzenia piwnych horyzontów poprzez degustacje piw w stylach nie aż tak znanych i popularnych jak pilzner, czy jasne pełne. Przekonasz się jak smakuje naprawdę dobre piwo. Piw do spróbowania będzie „wuchta” w wersjach beczkowych oraz butelkowych.
- wykłady prowadzone przez Marcina Stefaniaka, blogera piwnego (Piwolog) oraz doświadczonego piwowara domowego, uhonorowanego nagrodami na wielu konkursach piw domowych. Wykłady będą prezentować style piwne w ramach dwóch rodzin piwa, czyli piw dolnej fermentacji (lagerów) oraz piw górnej fermentacji (ale),
- to okazja, by zetknąć się z projektem „Piwne Imperium”, Jest to gra planszowa, która polega na zarządzaniu browarem w oparciu o zasady, jakie panują w branży piwowarskiej. Gra jest w trakcie tworzenia, ale zdążyła już nieźle „namieszać” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), choćby na serwisie wspieram.to.
- odważni mogą skonfrontować swoje piwne doświadczenie w Blind Teście.
- dogodna lokalizacja (200 metrów od Dworca Głównego) oraz przystępne godziny trwania imprezy (sobota: 10-23, niedziela: 10-21).
- wykłady i panele dyskusyjne w ramach targów (o łączeniu piwa z jedzeniem, dotyczące trendów i specyfiki rynku piwnego w Polsce, problemom prawnych branży piwowarskiej, a także poświęconych roli piwa w gastronomii).

Dokładny program imprezy, lista wystawców oraz piwa, których będzie można skosztować znajdują się pod adresem: http://targipiwne.pl/.

Argumentów „przeciw” nie stwierdzono.

Bierz rodzinę, krewnych, przyjaciół i znajomych i widzimy się na PTP!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz