UWAGA!

Strona, z uwagi na publikowane na niej treści, przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

środa, 12 listopada 2014

Poznańskie Targi Piwne 2014 już niebawem!


Długi weekend za nami, ale warto pomyśleć już o tym nadchodzącym, bowiem w stolicy Wielkopolski odbędzie się kolejna edycja Poznańskich Targów Piwnych. Zeszłoroczne targi piwne w Poznaniu okazały się dużym sukcesem, o czym pisałem w mojej relacji (link). W tym roku organizatorzy postawili na jeszcze większy rozmach tego przedsięwzięcia.

Zatem, dlaczego warto pojawić się pomiędzy 14. i 16. listopada na wyżej wymienionej imprezie?

Piwo, morze piwa
Jak zapewniają organizatorzy imprezy, osoby odwiedzające Poznańskie Targi Piwne będą mogły skosztować piw z kilkudziesięciu browarów z Polski i zagranicy (będą dostępne piwa czeskie, niemieckie, angielskie, szkockie, belgijskie, duńskie, holenderskie, amerykańskie, austriackie, irlandzkie, nowozelandzkie, etc). Aż 21 polskich browarów pojawi się osobiście (w zeszłym roku było ich znacznie mniej i to pod tym kątem pojawiło się trochę uwag). Będą wśród nich: AleBrowar, Browar Szałpiw, Gzub, Browar Gościszewo, Browar Widawa, Browar PINTA. Reszta browarów będzie reprezentowana przez inne podmioty (hurtownie, inne browary czy puby). Co ciekawe, na targach będą wystawiać się nie tylko poznańskie puby związane ze sceną rzemieślniczą, ale także multitapy z innych miast, takie jak Piwoteka Narodowa z Łodzi czy Zakład Usług Piwnych z Wrocławia, które posiadają ugruntowaną pozycję w branży oraz cieszą się estymą i uznaniem w środowisku piwnych pasjonatów. Browary na swoich fanpage’ach prezentują asortyment, który będzie można spróbować podczas Poznańskich Targów Piwnych. Wszystko wskazuje na to, że oferta piwna będzie bardzo urozmaicona i każdy znajdzie coś dla siebie. Poza szerokim wyborem piw, na targach dostępne będą także cieszące się coraz większą popularnością w naszym kraju cydry.

Premierowy zawrót głowy
Tym, co bez wątpienia nadaje smaczku i podnosi rangę poznańskiego święta piwa są piwne premiery, które będą mieć miejsce w czasie jego trwania. Lista nowości prezentuje się następująco:
200! Rye Imperial AIPA” – Pracownia Piwa,
AIPA” – Browar Ciechan,
AIPA” – Browar Wrężel,
Angielski Hydrant” – Browar Chmielarium,
Ares” – Browar Olimp,
Bebok” – Browar Kraftwerk,
Belgian Blond Ale” – Browar Wrężel,
Double IPA” – Doctor Brew,
Funky Pale Ale” – Browar Artezan,
Imperial Red AIPA” – Browar Birbant,
Korsarz bałtycki” – Jan Olbracht Browar Staromiejski,
Łowickie Smoked Pale Ale” – Browar Bednary,
Muerto” – Browar Kingpin,
Ofiver Crabtree” – Gzub,
Orzechowe szaleństwo” – Browar Chmielarium,
Red AIPA” – Browar Majer,
Wheat Wine Hey Now” – Pracownia Piwa,
Wujek Vettis” – Browar Podgórz.

Gdy poczujesz głód…
Z zeszłorocznej edycji najbardziej (poza piwem, rzecz jasna) zapamiętałem litewskie sery i wędliny oraz burgery dostępne z „food trucków”. W tym roku stoisk gastronomicznych będzie jeszcze więcej. Dla odwiedzających targi przygotowano bogatą ofertę, w skład której wchodzą między innymi: litewskie specjały (w tym pyszne kindziuki), pierogi, pieczone kasztany, szeroka gama burgerów, pizza, podpłomyki i tradycyjne pyry z gzikiem. Nikt głodny chodzić tam nie będzie.

Inne atrakcje z piwem związane
Dokładny program imprezy znajdziecie pod tym adresem. Oprócz piwa przewidziano szereg atrakcji około piwnych. Każdego dnia imprezy odbywać się będą wykłady poświęcone: piwu, sztuce jego degustacji, polskiej branży piwnej, łączeniu piwa z jedzeniem, które będą prowadzone przez piwne autorytety i prawdziwych pasjonatów. Codziennie w godzinach 12-15 będzie możliwość spróbowania piw, które będą serwować piwowarzy domowi. Jest to dobra okazja, by przekonać się jak smakuje piwo uwarzone w domowym zaciszu, uzyskać informacje na temat jego wyrobu lub wymienić się doświadczeniami na polu piwowarskim. W piątek i w sobotę – 14 i 15 listopada – będzie można wziąć udział w ślepym teście i sprawdzić swoją piwną wiedzę. W sobotę – 15 listopada – odbędzie się giełda birofilistyczna. Tego samego dnia dziewczyny z bloga „Piwne gotowanie” w ramach akcji „Restaurant Day” zaprezentują propozycje potraw, w których istotnym składnikiem jest piwo. Innymi atrakcjami będzie możliwość wzięcia udziału w kursie sensorycznym – w sobotę i niedzielę – więcej informacji tutaj (liczba miejsc ograniczona). Planowany jest także pokaz warzenia piwa (szczegóły są wciąż dopracowywane).

Inne argumenty „za”
Impreza trwa trzy dni (godziny otwarcia: piątek – 12-22, sobota – 10-22, niedziela – 10-19), zatem na pewno każdy znajdzie dogodną dla siebie chwilę, by się na niej pojawić. Dogodna lokalizacja (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich) – zaledwie 200 metrów od dworca PKP Poznań Główny to dobra informacja dla osób, które zamierzają dojechać do Poznania publicznymi środkami transportu, zwłaszcza, że Poznań jest dobrze skomunikowany z wieloma polskimi miastami. A co najważniejsze, podczas takich imprez spotyka wielu piwnych pasjonatów, z którymi można dyskutować, dzielić się doświadczeniami, istnieje możliwość rozmowy z ludźmi z branży. Każdy uczestnik ma możliwość brać udział w warsztatach, pokazach, wykładach czy panelach dyskusyjnych, degustować piwo, bo to ludzie tworzą unikalny klimat takich imprez.

Wszystkie informacje na temat Poznańskich Targów Piwnych znajdziecie na stronie http://targipiwne.pl/ oraz na Facebooku. Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych i do zobaczenia w ten weekend w Poznaniu! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz