UWAGA!

Strona, z uwagi na publikowane na niej treści, przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

wtorek, 30 lipca 2013

Primator Premium, czy sprawdzi się w upalny dzień?


Warunki termiczne panujące na zewnątrz zachęcają do sięgnięcia po butelczynę trunku z pianką (oczywiście, po uprzednim wywiązaniu się z codziennych obowiązków). Lista posiadanych przeze mnie piw do oceny jest urozmaicona, ale dzisiaj wybór mój padł na czeskie piwo „Primator Premium”. Sama marka „Primator” gęściła na blogu kilka miesięcy temu przy okazji degustacji tego piwa.

Z zewnątrz piwo wygląda podobnie do innych przedstawicieli marki „Primator” produkowanych w browarze w Nachodzie. W tym przypadku etykieta zdominowana jest przez czerwień, której  odcień jest bardzo intensywny, głęboki i wyrazisty. W tej samej kolorystyce utrzymana jest „kontra”. Całość przełamuje jasna krawatka wykonana ze „złotka”, które nadaje piwu bardziej dostojny wygląd. Piwa z tego browaru posiadają imienne kapsle.   

Dane szczegółowe:
Producent: Pivovar Primator.
Nazwa: Primator Premium.
Styl: pilzner czeski.
Ekstrakt: nie podano na etykiecie, ale ze strony producenta wyczytać można, że jest to „dwunastka”.
Alkohol: 5,0% obj.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel żatecki, ekstrakt chmielowy.
Filtracja: tak.
Pasteryzacja: tak.

Barwa: złota, minimalnie opalizująca.
Piana: biała, niska, grubopęcherzykowa, szybko redukuje się do zera.
Zapach: aromat jasnego słodu wraz z towarzyszącą mu  chlebowością, wyczuwalny diacetyl w postaci maślanego aromatu. Z kolei w tle subtelna ziołowa nuta pochodząca od czeskiego chmielu
Smak: na początku słodowy, z wyraźnym aromatem chlebowym oraz diacetylem, przechodzący w bardzo przyjemną, ziołową goryczkę. Goryczka jest mocno wyczuwalna, głęboka i długa. W tle minimalna nuta metaliczna.
Wysycenie: powyżej średniego.

Uważam to piwo za udanego pilsa o przyjemnym słodowym smaku okraszonym goryczką pochodząca od żateckiej odmiany chmielu. Mankamentem jest bardzo szybko znikająca piana. Piwo sesyjne, lekkie, orzeźwiające, idealnie sprawdza się w gorące letnie wieczory. Osobiście, bardzo lubię to piwo. Jest to udany produkt w atrakcyjnej cenie. Jest to, moim zdaniem, najlepsze piwo z browaru w Nachodzie. Wysycenie mogłoby być nieco niższe, bo wydaje się być dość natarczywe dla języka. Jeśli zasmakuje Tobie to piwo, sięgnij po inne czeskie produkty takie jak; „Holba Šerak” albo „Černa Hora Pater”. One także powinny trafić w Twoje gusta.

Moja ocena: 4/5.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz